Haberler

Filenin Sultanları Çin ile Finalde! Türkiye’nin Zaferi İçin Son Mücadele!

Türk Voleybol Kadın Milli Takımı, Çin ile olan final maçında altın madalya için mücadele ediyor. Filenin Sultanları, 2018'deki final maçında kaybettikleri altın madalyayı bu sefer kaçırmamak için son bir mücadele veriyor. Türkiye'nin zaferi için heyecan dolu final karşılaşmasını bekliyoruz.

Filenin Sultanları, Çin’i Alt Etmek İçin Finalde!

Dün gece, Voleybol Kadınlar Milletler Ligi’nde heyecan dolu maçlar oynandı. Çin ile Polonya arasındaki ilk maçta Çin, rakibini 3-0 mağlup etmeyi başardı. Diğer maç ise Türkiye ile ABD arasında gerçekleşti ve oldukça zorlu geçti. Amerikalı kızlar, Filenin Sultanları karşısında ilk 2 sette zorlanarak dağıldılar. Ancak 3. sette ilginç bir dönüş yaşandı. ABD, setin son anlarına kadar 2 sayı geride olsa da, son mücadelesiyle seti kazanmayı başardı. 4. sette de ABD iyi bir performans sergilese de, Türk oyuncular Vargas, Ebrar ve kaptan Eda Erdem’in attığı sayılar ve Zehra Güneş’in kusursuz savunması karşısında fazla bir şansları olmadı.

Bu gece saat 01.30’da, Filenin Sultanları Çin ile final maçına çıkacak. 2018’de ABD’ye finalde kaybedip altın madalyayı kaçırdığımız bir deneyim yaşamıştık. Ancak bu sefer Çin Seddini aşmayı hedefliyoruz. İnanıyoruz ki bu sefer zafer bizim olacak ve bu zafer, Türkiye’nin zaferi olacak.

Filenin Sultanları’nın bu performansını ve umut veren final maçını heyecanla takip ediyoruz. Türk voleybolunun başarısı için yürekten destek veriyoruz. Bu yazıyı, Türkiye’nin zaferini duyurmak adına bir haber olarak kaleme aldık.

Merhaba, ben Mehmet! Bilim blogumda hem yönetici hem de yazar olarak görev yapmaktayım. Bilimin ve keşiflerin dünyasına olan ilgim beni bu yolda ilerlemeye yönlendirdi ve şimdi bu tutkumu paylaşmanın heyecanını yaşıyorum. Benimle birlikte bu bilim…

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

1 of 11

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir