Telefon

iPhone SE 3’ün tanıtım öncesi bazı özellikleri ortaya çıktı!

iPhone SE 2022 (3. nesil), MacBook Air ve yeni iPad gibi pek çok ürünün tanıtılması beklenen Apple Peek Performance etkinliği için gözler 8 Mart tarihine çevrildi.

iPhone SE 2022 (3. nesil), MacBook Air ve yeni iPad gibi pek çok ürünün tanıtılması beklenen Apple Peek Performance etkinliği için gözler 8 Mart tarihine çevrildi. Fakat bu lansman öncesinde iPhone SE 3’ün bilinmeyen bazı detayları ve özellikleri ortaya çıktı.

Apple Peek Performance etkinliğinden neler bekliyoruz?

Apple, 8 Mart tarihinde Peek Performance adlı etkinlik düzenleyeceğini duyurdu. Peki etkinlikte hangi ürünler tanıtılacak?

Apple Peek Performance etkinliğinden neler bekliyoruz?

iPhone SE 3’ün ortaya çıkan yeni özellikleri

Geçmiş dönemde güvenilirliğini kanıtlayan analistlerden Ming-Chi Kuo, sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlarda bulunmaya başladı. Başlangıçta bu hesabın gerçekliğinden emin olunamamış olsa da TF International Securities analistlerinden Kuo’ya ait olduğu doğrulandı.

iPhone SE 2016 ve iPhone SE 2020

Ming-Chi Kuo tarafından yapılan paylaşımlara baktığımızda, özellikle 8 Mart’ta düzenlenecek Apple Peek Performance etkinliğinde tanıtılacak cihazlara odaklandığını ve iPhone SE 3’ün bilinmeyen özellikleri üzerinde durduğunu görüyoruz.

Kuo, yeni iPhone SE için üretim hattının bu ay çalışmaya başlayacağını söylüyor. Ayrıca Apple’ın 2022 yılı içerisinde satış başarısına göre 25 ila 30 milyon arasında cihaz üretmeyi planladığını belirtiyor. Bununla birlikte, iPhone SE 3’ün hafıza ve bağlantı özellikleri hakkında da bazı temeli olan iddiaları paylaştığını görüyoruz.

Some predictions for the coming new iPhone SE:

  1. Mass production in Mar’22
  2.  
  3. Estimated shipments of 25-30 mn units in 2022
  4. Storage: 64/128/256GB
  5. A15 & 5G support (mmW & Sub-6 GHz)
  6. Casing: white, black, and red
  7. Similar form factor design to current SE.

— 郭明錤 (Ming-Chi Kuo) (@mingchikuo) March 4, 2022

Beklentilere göre yeni iPhone SE, hem mmWave hem de Sub-6GHz 5G bağlantılarını destekleyecek. mmWave, her ne kadar 5G ile yüksek hızlara çıkılabilmesini sağlasa da yeterli baz istasyonu bulunmadığı için menzil anlamında oldukça kısıtlı bir yapıya sahip.

Öte yandan ABD’de test edilen Sub-6GHz, ancak 100 ila 150 Mbps hızlarına kadar çıkabiliyor. Fakat dağıtımı kolay olduğu için kullanıma daha elverişli gibi duruyor. Tabii iPhone SE 3’de ise ikisinin de olması şüphesiz ki bir avantaj olacaktır.

iPhone SE 3’ün kaputunun altındaki bazı diğer özellikleri de belli oldu. Örneğin, cihazın A15 Bionic işlemcisini kullanacağı neredeyse kesinleşti. Depolama tarafındaysa 64GB, 128GB ve 256GB şeklinde 3 farklı seçenek sunulacak.

Merhaba, ben Mehmet! Bilim blogumda hem yönetici hem de yazar olarak görev yapmaktayım. Bilimin ve keşiflerin dünyasına olan ilgim beni bu yolda ilerlemeye yönlendirdi ve şimdi bu tutkumu paylaşmanın heyecanını yaşıyorum. Benimle birlikte bu bilim…

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

1 of 2

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir