Sağlık

Sağlık Ocağı’ndan ilaç yazdıran herkesi ilgilendiriyor!

Hastanelere ve Sağlık Ocaklarına muayeneye giden birçok vatandaşa ilaç yazılıyor. Bu kapsamda vatandaşları ilgilendiren yeni bir duyuru yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, doktor tarafından yazılan ilaç reçeteleri ve katılım payı bilgileri artık e-Devlet Kapısı’ndan sorgulanabilecek. Doktorun yazdığı ilacı eczaneden almaya gidecek herkesi ilgilendiriyor. Artık doktor tarafından yazılan ilaç reçeteleri ve …

Hastanelere ve Sağlık Ocaklarına muayeneye giden birçok vatandaşa ilaç yazılıyor. Bu kapsamda vatandaşları ilgilendiren yeni bir duyuru yapıldı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, doktor tarafından yazılan ilaç reçeteleri ve katılım payı bilgileri artık e-Devlet Kapısı’ndan sorgulanabilecek.

Doktorun yazdığı ilacı eczaneden almaya gidecek herkesi ilgilendiriyor. Artık doktor tarafından yazılan ilaç reçeteleri ve katılım payı bilgileri artık e-Devlet Kapısı’ndan sorgulanabilecek.

Bu kapsamda yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun İlaç e-Reçete/Reçete Bilgileri Sorgulama hizmeti ile, hekim tarafından yazılan ilaç reçeteleri ve katılım payı bilgileri artık e-Devlet Kapısı’ndan sorgulanabilecek.

Yeni açılan hizmet ile vatandaşlar;
e-Reçete/kağıt reçete içeriği,
e-Reçete/ kağıt reçeteye bağlı olarak SGK ile sözleşmeli eczanelerce karşılanmış reçete içeriği,
İlaç katılım tutarı,
Muayene katılım tutarı,
Reçete katılım tutarı,
Toplam ilaç fiyat farkı bilgilerini görüntüleyebileceklerdi.

Hizmete ulaşmak isteyenler

Vatandaşlar hizmete e-Devlet sistemi İlaç e-Reçete / Reçete Bilgileri Sorgulama sayfası üzerinden ulaşabilecekler. Bunun için sisteme T.C. kimlik numarası ve şifre bilgisi ile giriş yapmak gerekiyor.

Merhaba, ben Mehmet! Bilim blogumda hem yönetici hem de yazar olarak görev yapmaktayım. Bilimin ve keşiflerin dünyasına olan ilgim beni bu yolda ilerlemeye yönlendirdi ve şimdi bu tutkumu paylaşmanın heyecanını yaşıyorum. Benimle birlikte bu bilim…

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

1 of 4

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir